Kalkulatory

Pudełkowy raj

Sprawdź stan swojego zdrowia – zobacz kalkulator BMI oraz kalkulator kalorii

Kalkulator kalorii

Kalkulator BMI pozwala w szybki sposób dookreślić odpowiednią masę ciała względem wzrostu. Wystarczy wobec tego umieścić w nim odpowiednie wartości, żeby sprawdzić czy waga ciała jest w danym czasie prawidłowa. Dorosłe osoby, których waga jest adekwatna do wzrostu mieszczą się w przedziale od 18.5 do 24.99. Odchylenie w dół wskazuje na niedowagę, natomiast wartości powyżej 25 świadczą o nadwadze, a nawet o otyłości.

Jako że dążenie do odpowiedniej wagi zależy głównie od wskaźnika BMI, dobrze jest go skontrolować przed rozmową z dietetykiem oraz ustaleniem planu żywieniowego.

To, ile na co dzień przyjmuje się kalorii zależy między innymi od: wzrostu, wagi, wieku, płci, czy też aktywności fizycznej lub jej braku. Jeśli nie wiesz, ile kalorii na co dzień przyjmować, sprawdź w kalkulatorze swoje zapotrzebowanie energetyczne. Wystarczy w wyznaczone pola wpisać podstawowe dane, a narzędzie wskaże na: ilość kalorii, których spożywanie utrzyma stosowną wartość energetyczną, a także na wartość energetyczną posiłków, mających służyć zrzuceniu lub przybraniu kilogramów.

Warto sprawdzić kalkulator BMI oraz kalkulator kalorii, żeby uzyskać kontrolę nad swoją dietą!

Kalkulator BMI